Voleibalistele din Mioveni au pierdut, ieri seară, cu 3-1, deplasarea de la CSO Voluntari, într-o partidă în care argeșencele au pus probleme doar în primele două seturi.

Astfel după ce au condus în prima parte a primului set, alb-albastrele l-au cedat până la urmă, 25-21. Pe al doilea însă, l-au câștigat, 25-20 și părea că vor pune probleme în continuare adversarelor. Însă accidentarea căpitanului Adina Stanciu a contat enorm în economia meciului, iar celelalte două seturi au fost cedate clar de argeșence.

CSO Voluntari – CS Dacia Mioveni, scor final 3-1 (25-21, 20-25, 25-11, 25-18), iar echipa din Mioveni rămâne pe locul 7 cu 12 puncte după 9 etape.

La meciul de la Voluntari, CS Dacia s-a prezentat cu Vali Fianu antrenor principal interimar, după ce fostul principal, Marius Dascălu a renunțat la colaborarea cu clubul argeșean, cu o zi înainte de meci, după înfrângerea suferită pe 1 decembrie, în prima manșă a sferturilor Cupei, în fața liderului clasamentului, Volei Alba Blaj.

Voluntari: Uattara (14), Jasek (14), Nneka Onuejekwe (12), G. Dan (11), Valadzko (8), Kapeloviets (4), Zakoscielna (2), Motroc (1), Babaș (1), Manolachi (-), Vereș (libero). Nu a jucat: Milovic. Antrenor: Milan Ljubicic.

Mioveni: Kriskova (17), Pereira da Silva Gomes (11), Bernardes Felix Pereira (10), Veljkovic (8), Rankovic (3), G. Dumitru (3), Stanciu (2), Puică (1), M. Dumitru (-), Podină (libero). Nu au jucat: Meianu, Mareș, Băduț (libero). Antrenor: Valeriu Fianu.