CSM Piteşti a continuat seria rezultatelor bune pe parcursul Campionatelor Internaţionale de Înot ale României, de la Bucureşti.

Astfel după bronzul din prima zi, în zilele a II-a şi a III-a s-a obţinut şi o medalie de aur dar şi alte calificări în finale.
În ziua a doua cele mai importante rezultate obţinute de înotătorii de la CSM Piteşti au fost:
# Mihai Iacob - Finala A în proba 400 m mixt şi medalie de aur seniori şi juniori în proba 400 m mixt
# Deaconu Denis - Finala A în proba 400 m mixt. Cei doi sunt elevi ai antrenorului Viorel Ciobanu.
În ziua a III-a, David Cîrciumărescu a obţinut o calificare în finala probei de 200 m fluture.
Reamintim că în prima zi de concurs, Alexandru Nicolae s-a calificat în finala la 200m spate, unde a obţinut medalia de bronz, la juniori.  Alţi doi înotători piteşteni au obţinut calificări în finale, Mihai Iacob la 200 m mixt şi Denis Deaconu la 200 m mixt.  Clubul din Ştrand a avut înscrişi în competiţie 8 sportivi: Alexandru Nicolae, Ionuţ Guinea, Mihai Iacob, Denis Deaconu, Vlad Rogoveanu, Dacia Cîrciumărescu, Alexandra Curcan şi Andreas Dincă, elevi ai antrenorilor Bogdan Chiriac, Viorel Ciobanu, Adriana Drigă, Iuliu Berca, Adrian Moise şi Zizica Sora.  Concursul de la Bucureşti s-a terminat azi cu noi apariţii în competiţie pentru înotătorii din Piteşti.