Cei 4 înotători de la CS Dacia Mioveni 2012, care au participat în week-end, la Izvorani, la Campionatele Naţionale

de Cadeţi - etapa regională, au obţinut calificarea la etapa finală.

Este vorba despre Rareş Mirea, Raisa Pătraşcu, Afoditei Tudorescu şi Adrian Nae.  Mai mult, sportivul Adrian Nae a obţinut şi medalia de argint în proba de 100 m bras, iar clubul din Mioveni a punctat şi în clasamentul pe grupări sportive, adunînd 14 puncte.

Cei patru înotători sunt pregătiţi la Mioveni de prof. Viorel Ciobanu şi instructor Andreea Andrei.

"A fost un concurs reuşit pentr secţia noastră. Obiectivul principal a fost calificarea acestor sportivi la faza finală a Campionatelor Naţionale şi am reuşit acest lucru. În plus am avut şi o medalie de argint" ne-a declarat antrenorul Viorel Ciobanu la finalul concursului.