10 înotători argeşeni, reprezentând clubul CS Dacia Mioveni 2012 au participat în week-end, la Izvorani la Cupa AMNB - OPEN

la Înot rezervată cadeţilor, juniorilor, tineretului şi seniorilor. Aceasta a fost ultima competiţie importantă înaintea Campionatelor Naţionale de Juniori, Tineret şi Seniori de la Bacău şi a reprezentat ubun prilej de verificare pentru argeşeni.

De la Dacia Mioveni, antrenorul Viorel Ciobanu şi instructorul Andreea Andrei i-au avut în concurs pe Raisa Nae, Delia Safcencu, Rareş Mirea, Andra Mitu, Alessia Gubavu, Alexandru Şipoteanu, Andrei Duţulescu, Bianca Mîndruţă, Alexandra Dragomir, Adrian Nae.
Concursul de la Izvorani a fost Open adresându-se cadeţilor, juniorilor ( băieţi + fete ) născuţi în anii  2001- 2007 (12-18 ani ) şi seniorilor. Probele de concurs au fost: # 50m liber, ( 12-19+ani ) # 100m liber, bras, spate, fluture ( 12-19+ani ) # 200m liber, ( 12-19+ani ) # 200 m bras, spate, fluture (12-19+ani ) # 200m mixt (12-19+ani). Concurenţii au putut participa la maxim 3 probe/sesiune. În bazinul din Izvorani au fost toate cluburile de elită din Capitală, Bacău, Ploieşti şi Piteşti şi chiar un club de lot naţional al Bulgariei.
- Alexandra Dragomir, tineret - MEDALIE DE AUR 200 M SPATE
La finalul competiţiei, antrenorul Viorel Ciobanu a declarat: „A fost o verificare bună înainte de naţionalele din martie. Concursul la care am participat a fost bine organizat de către cei din Capitală. Participanţii au fost foarte bine pregătiţi, concurenţii au fost buni şi foarte puternici. Se vede ca sunt în perioada precompetiţională... Sportivii s-au mişcat bine... Urmează perioada de îngustare competiţională, unde sportivii îşi intră în formă”.