Înotătorii de la CSM Piteşti au avut o comportare excelentă la recent încheiatele Campionate Naţionale de Înot
în bazin mic, rezervate cadeţilor, juniorilor şi seniorilor.
În competiţia desfăşurată la Miercurea Ciuc, piteştenii au obţinut numai puţin de 29 de medalii: 1 de aur şi 2 de bronz la seniori, 1 de aur, 5 de argint şi una de bronz la tineret şi 4 de aur, 8 de argint şi 7 de bronz la juniori. Remarcatul delegaţiei clubului din Ştrand este Mihai Iacob, înotător care a doborât mai multe recorduri naţionale şi care s-a clasat la final pe locul 3 la individual juniori. Sportivii de la CSM Piteşti îi au ca antrenori la club pe: # Bogdan Chiriac (coordonatorul secţiei) # Viorel Nicolae Ciobanu # Adriana Driga # Adrian Moise # Iuliu Berca # Zizica Sora # Mihail Cichirdan.
Rezultatele complete ale sportivilor piteşteni sunt:
Mihai Iacob
# Locul 3 - Clasamentul Individual Juniori 728 de puncte FINA
# Locul 1 Juniori - 100 m bras
# Record Naţional 100 m bras masc 15, 16 ani
# locul 1 Seniori - 200 m bras
# locul 1 Tineret - 200 m bras
# locul 1 Juniori - 200 m bras
# Record National 200 m masc 15,15,17,18 ani
# locul 2 Juniori - 50 m bras
# Record Naţional 50 m bras 15 ani
# locul 2 Juniori - 400 m mixt
# Record Naţional masc 15 ani în serii
# locul 3 Juniori - 200 m mixt
# locul 2 Tineret - 400 m mixt
Andreeas Dincă
# locul 3 Seniori - 100 m bras
# locul 3 Seniori - 50 m bras
Laurenţiu Haiducu
# locul 2 Tineret - 100 m fluture
# locul 2 Tineret - 50 m spate
Ionuţ Guinea
# locul 2 Tineret - 1500 m liber
# locul 2 Juniori - 1500 m liber
Alexandru Nicolae
# locul 1 Juniori - 200 m spate
# locul 2 Tineret - 200 m spate
# locul 2 Juniori - 50 m spate
# locul 2 Juniori - 100 m spate
Alexandra Curcan
# locul 3 Juniori - 50 m liber
# locul 2 Juniori - 50 m spate
# locul 3 Juniori - 100 liber
Vlad Rogoveanu
# locul 3 Juniori - 100 m liber
# locul 3 Juniori - 200 m liber
Denis Deaconu
# locul 3 Juniori - 200 m spate
Ştafetă (Nicolae, Guinea, Iacob, Rogoveanu) locul 2 Juniori - 4×50 m liber
Ştafetă ( Rogoveanu, Curcan, Miu, Guinea) locul 3 Juniori 4×50 m liber combinat
Stafetă (Nicolae, Miu, Rogoveanu, Curcan) locul 2 Juniori - 4×50 m mixt combinată
Ştafetă (Nicolae, Iacob, Rogoveanu, Guinea) locul 1 Juniori - 4×50 m mixt
Ştafetă (Nicolae, Iacob, Rogoveanu, Guinea) locul 3 Tineret - 4×50 m mixt.