Handbalistele de la CS Dacia Mioveni 2012 sunt în această seară la un meci distanţă de promovarea în Liga Florilor.

Argeşencele remizaseră în prima partidă a barajului, 23-23 cu formaţia de primă ligă, U Cluj, după care, joi seara au pierdut la doar un gol în faţa celeilalte echipe de Liga Florilor, CSM Slatina, 24-25.
Astfel că în această seară, înaintea ultimelor meciuri, CS Dacia are nevoie de următoarele rezultate: o victorie în faţa echipei din Tg Mureş la 10 goluri coroborată cu o înfrângere la limită a Clujului în faţa CSM Slatinei.

După primele două jocuri disputate, Mioveniul are 1 punct şi este pe 3, Clujul are 4 puncte şi este pe 2, iar Slatina are 6 puncte şi este pe locul 1. U Cluj are un golaveraj +9 iar CS Dacia -1. În primul meci al turneului ce se desfăşoară la Cisnădie, fetele lui Daniel Gheorghe au terminat la egalitate, 23-23 cu U Cluj, după ce la mijlocul reprizei secunde conduceau cu 3 goluri şi după ce au egalat în ultima secundă de joc.

A doua zi, ieri, s-a pierdut la limită, 24-25 cu Slatina, după un nou joc bun, după ce la pauză oltencele conduceau cu 14-13 şi după ce arbitrii au dat o mână de ajutor adversarelor, lăsându-le în posesie aproape 2 minute la final, deşi trebuia să se fluiere joc pasiv la un moment dat şi mingea să fie dată argeşencelor.
Indiferent de rezultatele din această seară, CS Dacia Mioveni 2012 a avut o comportare bună la acest baraj, luptându-se de la egal la egal cu două echipe mult mai puternice, de Liga Naţională.