Runda cu numărul 21 din returul Diviziei A, seria C, la handbal feminin, a fost programată duminică, 10 februarie 2019.

CS Dacia Mioveni a jucat, acasă, cu ocupanta locului doi, Naţional Râmnicu Vâlcea, iar handbalistele din Mioveni au câştigat această partidă la o diferenţă confortabilă, scorul final fiind 31-18 (14-11). După această victorie, CS Dacia Mioveni ocupă locul 1 în clasament , având 49 de puncte. În top urmează CSO Activ Plopeni cu 38 de puncte, Naţional Rm. Vâlcea cu 37 de puncte şi FC Argeş cu 36 de puncte. În urma înfrângerii suferite în  faţa argeşencelor, Rm. Vâlcea a pierdut poziţia a doua a clasamentului. Etapa următoare, CS Dacia Mioveni 2012, va juca cu FC Argeş, duminică, 3 martie. Până atunci, handbalistele din Mioveni vor evolua la finalul săptămânii viitoare în Cupa României, pe propriul teren, cu CSM Bistriţa, formaţie de Liga I.
Rezultatele etapei 21
# FC ARGEŞ a stat
# LPS TG JIU - ACS SZEKELYUDVARHELYI NOI KEZILABDA KLUB 25:37 (11:17)
# HC ACTIV CSO PLOPENI - CSU TARGOVISTE 40:20 (20:9)
# CS DACIA MIOVENI 2012 - NAŢIONAL RM VÎLCEA 31:18 (14:11)
CLASAMENT
1. CS Dacia Mioveni 2012    18    16    1    1    554- 310    49
2. HC Activ CSO Plopeni    18    12    2    4    553- 409     38
3. National Rm Valcea    18    12    1    5    495- 417                                            37
4. FC Arges    18    12    0    6    544- 417     36
5. ACS Szekelyudvarhelyi Noi Kezilabda Klub    18    5    0    13    432- 543    15
6. CSU Targoviste    18    3    0    15    390- 595        9
7. LPS Tg Jiu    18    1    0    17    369- 646    3