Într-un meci care a fost penultimul al Etapei a 19-a din Liga Florilor, handbalistele de la CS Dacia Mioveni au pierdut la scor, 23-35, pe propriul teren, în fața campioanei CSM București.

Miercuri seară, ”tigroaicele” s-au impus în  Sala Sporturilor din Mioveni cu 35-23 în fața argeșencelor. La pauză a fost 17-14 pentru bucureștence. Doar prima repriză a fost cât de cât echilibrată și mai disputată, iar adversara Daciei deși a condus și la 6 goluri diferență (17-11) a terminat prima parte doar cu un avantaj de 3 goluri. În partea secundă alb-albastrele au cedat complet, iar CSM București s-a distanța complet  ajungând la diferența maximă de la final de 12 goluri, scor 23-35.

DACIA MIOVENI – CSM BUCUREȘTI 23-35 (14-17)

# Mioveni: Balzinc, Ion – Dezic 7, Isic 3, Kaludjerovic 3, Kojic 2, Cîrjan 2, Krsnik 1, Tatar 1, Pal 1, Sărățeanu 1, Caralicea 1, Drăgoescu 1, Borcan, Rachină. Antrenor: Alin Oprescu.

# CSM București: Davidsen, Eriksson – Arntzen 6, Pintea 6, Kobylinska 4, Mihai 3, Omoregie 3, Gutierrez 3, Flippes 3, Ailincăi 3, Ingstad 2, Stoica 1, Nikolic 1, Rotaru, Apușcăroae, Maxim. Antrenor: Adrian Vasile.