Handbalistele de la CS Dacia Mioveni  au pierdut acum câteva momente, meciul din Liga Florilor disputat contra echipei CSM Slatina.

Argeşencele au cedat la teri goluri, 25-22, după ce la un moment conduceau ele cu aceeaşi diferenţă.

CS Dacia a avut meciul în mână în marea majoritate a timpului însă finalul a fost unul dezastruos. Astfel, după ce oltencele au deschis scorul, elevele lui Gheorghe Covaciu au trecut în avantaj şi au terminat prima repriză cu un gol în plus (13-12), graţie şi evoluţiei bune a jucătoarelor Preducă şi Toma careu au marcat câte patru goluri. Imediat după pauză la rampă a ieşit golgeterea Georgescu, care a marcat de şase ori în repriza secundă şi a dus echipa la un avantaj de trei goluri, care a durat până în minutul 47 (21-18). În ultimele 13 minute, argeşencele nu au mai marcat decât un gol, în timp ce adversarele au înscris de şapte ori, scorul terminându-se 25-22 pentru CSM Slatina.

CSM SLATINA – DACIA MIOVENI 25-22 (12-13) Arbitri: Marian Drăghici / Ionuț Drăguț

Slatina: Pașca, Nagy – Stoicănescu 8, Ostase 6, Popescu 4, Tămaș 3, Cârligeanu 1, Drăghici 1, Chitacu 1, Rusu 1, Ivan, Fulgoi. Antrenor: Victorina Bora.

Mioveni: Popovic, Nanu – Georgescu 11, Toma 4, Cîrjan 3, Banciu 2, I. Andrei 1, Lipară 1, Onicaș, Tanaskovic, Tomescu, Boian, Constantinescu, Porohniuc, Șerban. Antrenor: Gheorghe Covaciu.