FC Argeș s-a impus cu 2-1 în confruntarea de sâmbătă după-amiază, de pe propriul teren, cu UTA Arad.

Argeșenii au făcut o primă repriză foarte bună, reușind să deschidă scorul prin Vasile Buhăescu care a reluat în plasă centrarea de manual a lui Florescu. În afară de reușita lui Buhăescu, piteştenii și-au mai trecut în cont și alte mari ocazii de gol. Pe rând, Cătălin Barbu, Alin Popa, Vasile Buhăescu, Ionuț Năstăsie şi Bogdan Vişa nu l-au putut învinge pe Orlic care a făcut minuni între buturi cu paradele sale de senzaţie. Ardelenii au irosit și ei o mare ocazie de gol în ultimul minut al primului mitan, portarul Popescu reușind să respingă şutul lui Cristian Costin din interiorul careului. După pauză fundașul Bogdan Vișa a adus liniștea în tabăra alb-violetă după ce a trimis cu capul în plasă din centrarea lui Florescu. FC Argeș își putea mări și mai mult diferența pe tabelă, însă Enceanu, Barbu și Nilă nu l-au putut învinge pe gooal-keperul arădean din poziții ideale. UTA a reușit să înscrie golul de onoare în ultimul minut al prelungirilor prin junionul Oroian care a trimis în plasă din interiorul careului, după ce Matei şutase în bara laterală. Pentru "Bătrâna Doamnă" a fost a patra înfrângere consecutivă suferită în partidele cu FC Argeş în ultimele două sezoane. "Campioana Provinciei" nu a reuşit nici măcar să câştige 1 punct în duelurile cu "Vulturii Violeţi" din precedenta şi actuala ediţie de campionat. În urma acestei victorii, FC Argeș a rămas pe locul 6, cu cele 65 de puncte, acumulate în 36 de etape.

FC Argeş: Oct. Popescu - Buleică, Turda, Vişa, Stan - Alin Popa (min.70 Enceanu), Panait, Năstăsie (cpt.)(min.83 Raul Costin), Florescu - Barbu, Buhăescu (min.63 Nilă). Antrenor: Augustin Eduard.