Sâmbătă, echipa Under 17 a CS Mioveni, a întâlnit pe Academia de Fotbal Gică Popescu, la Craiova, în semifinala

Zonei 3 a Campionatului Naţional. La finalul timpului regulamentar a fost egal 1-1, însă la loviturile de departajare sau mers mai departe oltenii, cu scorul 5-6.
Galben-verzii antrenaţi de Robert Enache, au început jocul foarte bine , cu încredere , atitudine şi dorinţa de a câştiga jocul , neavând nimic de pierdut. În prima repriză scorul a fost 0-0 cu ocazii de o parte şi de alta. Repriza a doua începe cu C.S Mioveni în avantaj, marcând, în minutul 68' prin Robert Stanciu. În minutul 93' Academia de Fotbal Gică Popescu reuşeşte să restabilească egalitatea.

Conform regulamentului s-a trecut direct la loviturile de departajare , unde Academia Gică Popescu a marcat prin Vlăduţ Popa , Andrei Căciularu , Robert Buturoaga , Denis Drânda şi Eduard Grigorie şi a ratat prin Adrian Vlad. C.S Mioveni a valorificat şuturile jucătorilor Alin Şerban , Mihai Sârbu , Sebastian Constantin şi Silviu Davidescu , pe lista nereuşitelor trecîndu-si numele Ionuţ Popescu şi Marius Vîlcoci.
# C.S Mioveni - Academia de Fotbal Gică Popescu , 1-1 (5-6).
Mioveni: Cristian Stancioaica (p) - Oprea Cosmin - Niculescu Andrei - Sârbu Mihai (cpt.) - Gheorghe Robert - Marius Vîlcoci - Govlej Mădălin - Alin Șerban - Davidescu Silviu - Constantin Sebastian - Robert Stanciu . Aa mai intrat: Ionuţ Popescu. A marcat : Robert Stanciu .