Atletic Bradu şi Unirea Bascov au obţinut victorii la scor în meciurile disputate astăzi, în etapa intermediară a Ligii a III-a, Seria III.

Atletic Bradu a evoluat în deplasare, la ultima clasată din serie, Viitorul Domneşti şi a câştigat cu 8-0, cea mai mare victorie a alb-verzilor din cele 7 obţinute în acest sezon. Argeşenii au condus cu 4-0 la pauză, prin golurile marcate de Adelin Voinescu (7, 12, 41) şi Mădălin Coman (13), iar după pauză au mai înscris de 4 ori prin Mihai Ion (47), Alexandru Golban (55, 68), Ion Fulga (76). Aceasta este a treia victorie consecutivă a lui Atletic Bradu, su precedentele succese cu Sporting Roşiori (2-1 în deplasare) şi Hermannstadt (3-2 acasă). Alb-verzii au rămas pe locul 14 al clasamentului după această victorie, cu 24 de puncte, poziţie pe care au urcat etapa trecută. Din păcate alb-verzii sunt la 10 puncte de primul loc care se salvează de la retrogradare (locul 12 - FC Voluntari II - 34 puncte) şi este imposibil de remontat această diferenţă în cele trei etape care au mai rămas de disputat.

Unirea Bascov aobţinut şi ea o victorie, în această etapă intermediară, argeşenii învingând pe propriul teren cu 5-2 pe CSM Alexandria, ocupanta ocului 4 în clasamentul la zi. Performanţa îi aparţine lui Antonio Stan în acest meci, jucătorul Unirii marcând numai puţin de patru goluri. La pauză Bascov-ul a condus cu cu 2-1 (Antonio Stan 18, David Andrei 33 / Sârbu 23), iar după pauză s-au mai dat patru goluri (Stan - 46, 54, 58 / Sârbu - 65). După acest succes, echipa lui Adi Dulcea a acumulat 38 de puncte în clasament şi a urcat până pe locul 9.