CS Mioveni a fost învinsă în această etapă, în deplasare, la Bucureşti, de Daco - Getica, la limită, cu 1-0, într-o partidă

în care ostilităţile au fost conduse de argeşeni. Un penalty neacordat în primele minute şi un gol de la 25 m au condus la această înfrângere, nemeritată, după aspectul jocului.
În minutul 4, Balint a pătruns în careu, singur, şi a fost împins din spate în momentul şutului. A căzut, dar arbitrul a lăsat jocul să continue, deşi penalty-ul a fost evident şi recunoscut la final de oficialii gazdelor. În primele 20 de minute de joc, Mioveniul a forţat, a fost mai prezentă în joc şi a fost periculoasă în faţa porţii, însă golul a venit din partea gazdelor, care la prima fază de poartă au deschis scorul, cu un şut puternic de la distanţă, al lui Muşat. Tot în prima repriză, Cîrjan a mai avut o execuţie asemănătoare de la aceeaşi distanţă însă mingea a trecut puţin pe lângă. Repriza a doua a început cu ocazia imensă a argeşenilor, Rădescu şi apoi Balint ratând în aceeaşi fază din poziţi ideale. Presiunea pusă de Mioveni a continuat, însă şi gazdele au ieşit în câteva rânduri la rampă, prin acţiunile lui Grecu pe stânga. Meciul s-a încheiat cu ocaziile lui Rădescu, mai întâi o reluare în forţă de la 16 m, puţin pe lângă poartă şi apoi un nou şut de la 25 m, cu pământul, respins cu greu de portar în ultimele minute de joc.
După acest rezultat, CS Mioveni a rămas pe locul 7 al clasamentului, cu 49 de puncte, adunate în 33 de etape.

# Daco - Getica - CS Mioveni 1-0 (1-0)
A marcat: Muşat (21)
# Daco Getica: Gavrilaş - Muşat, Motroc, Prodan, Dedu - Tudorică (72 Cotigă) - Stancu (40 Bustea), Cîrjan (83 Georgescu), Călinţaru, Grecu - Nsiah. Antrenor: Marius Baciu
# Mioveni: Croitoru - Alexe, Traşcu, Burnea, Edi Stoica - Şerban, Lazăr - Hergheligiu (63 Işfan), Năstăsie, Ayza (46 Rădescu) - Balint (84 Călin). Antrenor: Daniel Opriţa
Arbitru: Andrei Moroiţă (Ploieşti)
Cartonaşe galbene: Muşat (61), Bustea (90) / Stoica (74)
Stadion: Juventus - Colentina
Spectatori: 30

Cum s-a marcat golul:
# 1-0, min 21: Ayza greşeşte o pasă în dreapta în preajma careului propriu, Nsiah preia, pătrunde şi pasează în spate, în centru, pe jos, doi jucători gazdă nu reuşesc să trimită spre poartă, însă mingea ajunge la Muşat, care de la 25 m trimite un şut bombă, plasat în stînga portarului, rămas fără replică