Etapa a doua a returului Ligii a III-a a adus pentru echipele argeşene, la fel ca prima rundă, tot un punct, obţinut tot pe propriul teren.

Unirea Bascov a fost echipa care a luat punctul amintit, echipa lui Adrian Dulcea remizând, pe terenul de la Grupul Şcolar Colibaşi, 0-0, cu CS U Craiova II. În meciul celor două vecine de clasament, argeşenii au scăpat victoria printre degete, după un joc foarte bun, în care şi-au dominat adversarul şi în care au ratat foarte multe ocazii. În prima repriză au ratat deschiderea scorului Oreviceanu, Găişteanu, Stancu şi Dalu - în patru rânduri, ocaziile fiind rarisime. Repriza a doua s-a desfăşurat după aceeaşi partitură, cu Bascov-ul la conducerea jocului, dar cu ocazii mai puţine, după ce oaspeţii s-au organizat mai bine în apărare. Totuşi, din nou Dalu şi apoi Sanda au ratat două ocazii bune, în timp ce în finalul partidei, oltenii puteau să dea şi ei lovitura. Antrenorul Adi Dulcea a jucat în acest meci cu Șerban - Ciocîrlan (Cpt), Stancu, Negoiță, Oreviceanu - Piscanu (Sanda), Iamandi, Andrei David (Comănescu) - Găișteanu, Ivan (Dima), Dalu. După această remiză, Unirea Bascov a rămas pe acelaşi loc 10, cu 23 de puncte adunate în 17 etape. Runda următoare, argeşenii vor evolua, sâmbătă, în deplasare, de la ora 15,00, la Sporting Roşiori.

La Atletic Bradu au debutat în această etapă antrenorul Constantin Schumacher şi fotbaliştii Cătălin Doman, Mihai Dina şi Florin Costea. Din păcate debutul nu a fost unul fericit, pentru că, deşi au condus la pauză prin golul lui Costea, alb-verzii au pierdut în cele din urmă cu 3-1, la Voluntari II, golurile gazdelor fiind marcate de Mario Dumitru (61), Eduard Dumitru (72), Florin Bălan (80). Costea a deschis scorul în minutul 15, după o centrare în careu şi o respingere greşită a portarului, atacantul primind o pasă ideală şi marcând cu latul din 9 m. Argeşenii au mai avut ocazii, prin Coman de două ori şi apoi prin Costea însă golurile au fost marcate după pauză, de gazde. La Atletic Bradu au evoluat: Soare - Păun, Marius Ion, Savu, Aria - Coman, Ciucă, Golban, Doman - Dina, Costea, după pauză mai intrând şi Tănase, Fulga şi Voinescu. Etapa următoare, Atletic Bradu va evolua pe propriul teren, la Coloneşti, cu liderul Turris Tr Măgurele, vineri de la ora 15,00. În clasament, alb-verzii au rămas pe penultima poziţie, cu 14 puncte.