CS Mioveni a pierdut azi al patrulea meci din actualul sezon și a căzut pe locul 5 în clasament.

Formația antrenată de Constantin Schumacher a cedat cu 1-0 în deplasare, la Sibiu, pe terenul liderului Comunal Șelimbăr.

Gazdele au câștigat datorită autogolului lui Ignat din minutul 42. Fundașul a deviat nefericit în propria poartă după o centrare la colțul lung din lovitură liberă de la 30 m laterial dreapta,

SIbienii au mai avut o bară în prima repriză și o ocazie unu la unu în repriza secundă, la care portarul Croitoru a respins.

De partea cealaltă, argeșenii au fost la statistica partidei aproape sau chiar peste adversar (la atacuri și posesie) dar nu de ajuns pentru a puncta și pe tabela de marcaj.

Galbn-verzii au picat un loc în clasament, pe 5, dar păstrează în continuare șanse la calificarea în play-off, având meciuri acasă cu Steaua și în deplasare la CSM Slatina.

CSC ȘELIMBĂR – CS MIOVENI 1-0

Cristian Ignat 42′ – autogol

CSC Șelimbăr: Aldescu – Gîț, Palmeș, Natea (cpt.), Fl. Mitrea – Panos, Tud. Călin – Monea (Schieb 77′), Soare (Rotund 65′), Rodri Hernando (Ayine 87′) – Visic (Gab. Deac 77′). Rezerve neutilizate: Bumbar – R. Gherman, Drăghescu, Rob. Gliga, Ct. Alexe. Antrenor: Claudiu Niculescu

CS Mioveni: Fl. Croitoru – Trașcu (Gogor 87′), R. Garruti, Cr. Ignat, Burnea, Șerbănică (cpt.) – D. Toma (Mih. Costea 69′), Cărăruș – I. Șerban (Massaro 61′), Blănaru, Al. Cr. Stan (Guțea 61′). Rezerve neutilizate: Val. Sima – Duțan, A. Șerban, Andr. Panait, Bolohan. Antrenor: Constantin Schumacher