CS Mioveni a obținut azi o nouă victorie în amicalurile din această iarnă.

Trupa lui Schumacher s-a impus cu 5-0, în fața echipei FC Pucioasa (Liga 3), într-un joc disputat pe terenul de iarbă de la Grupul Școlar Colibași.

Scorul a fost deschis de Mihai Costea, în minutul 33, atacantul scăpând de marcaj și înscriind printr-o scăriță.

Apoi a fost meciul jucătorului nou împrumutat de la Rapid, Alex Stan. Acesta a făcut 2 0 în minutul 55, după ce Cărăruș  a centat de pe dreapta, iar Stan a înscris cu capul din careu. În minutul 59 s-a făcut 3-0, Guțea lobând o minge peste portar, iar Stan a reluat în poartă, tot din careu. Tot Stant a marcat pentru 4-0 în mintul 68, din centrarea lui Trașcu. La ultimul gol, Stan a scăpat singur în careu și a driblat portarul.

CS Mioveni (repriza 1): Sima – Gogor, Garutti, Burnea (cpt) – Bolohan, Panait, Toma, Alin Șerban – Ionuț Șerban, Duțan – Costea.

CS Mioveni (repriza 2): Croitoru – Gogor, Garutti, Ignat – Trașcu, Cărăruș, Toma, Șerbănică (cpt) – Massaro, Guțea – Stan. Au mai intrat Simion, Dică.

În primele două amicaluri din această iarnă, CS Mioveni a învins cu 7-1 pe Flacăra Horezu și a făcut egal cu Metaloglobus.

Sâmbătă galben-verzii au programat un nou test, tot acasă, cu AFC Câmpulung Muscel.