Mihai și Florin Costea au fost astăzi adversari într-un meci amical disputat la Mioveni, pe Stadionul Orășenesc.

CS Mioveni a jucat cu Zimbrii Lerești, liderul Ligii a IV-a din Argeș și a câștigat cu 6-1 (1-1). Golurile au fost marcate de Coșereanu, Caprescu, Massaro (două), Tincău (două) în timp ce pentru oaspeți a înscris fostul jucător galben - verde, Andrei Nilă.

În prima repriză la CS Mioveni titular a fost Mihai Costea, atacantul rămânând pe bancă în repriza secundă, parte în care la musceleni, a intrat fratele său, Florin Costea.

Amicalul de azi a fost un bun prilej pentru antrenorul Constantin Schumacher să își țină elevii în ”priză” în această pauză competițională provocată de meciurile echipei naționale.

Pentru Mioveni au jucat: Bădescu - Gogor, Garutti, Șerbănică - Tomozei, Toma, Văsălie, Iordache - Coșereanu, Costea, Pleșa. Au mai jucat: Bucur, Căprescu, Dică, Guțea, Duțan, Tincău, Trașcu, Massaro, Bolohan.