FC Argeș merita mai mult decât un egal în partida de aseară cu Rapid, dar până la urmă a trebuit să se mulțumească cu un punct.

Scorul final a fost 1-1 oaspeții marcând în prima repriză, iar gazdele egalând după pauză.

Piteștenii au luat gol când galeria Rapidului încă mai cânta imnul ehchipei. A fost o ieșire hazardată a lui Greab, la centrare a lui Kait, iar Pănoiu a reluat cu capul în plasă. Alb-violeții au forțat dar ocaziile mari ale primei reprize au aparținut tot bucureștenilor. După pauză, Rapidul nu a mai contat în joc, iar FC Argeș a forțat mai întâi egalarea, care a venit în minutul 60 prin Șerban și apoi victoria, dar au ratat foarte mult.

Statistica jocului e de partea piteștenilor: 58% posesie, 21-11 șuturi la poartă, 8-3 șuturi pe poartă, 2-7 intervenții portari, 520-382 pase, 80-79 atacuri din care 77-65 atacuri periculoase.

Următorul meci al lui FC Argeș este miercuri de la 17:00, acasă, în Cupă, cu U Craiova, în timp ce în campionat joacă lunea viitoare, la 17:30 la FC U Craiova.