FC Argeș a remizat, 2-2 (0-1) în al doilea și ultimul amical al acestei ierni, cu o contracandidată la Play-off, Sepsi Sf Gheorghe. Partida s-a disputat azi, pe stadionul echipei din Sf Gheorghe.
Piteștenii au condus la pauză, prin golul marcat de Cristi Dumitru și apoi s-au distanțat pe tabelă în minutul 75, prin golul lui Said, marcat din 11 m. Finalul a fost însă unul de coșmar pentru echipa lui Andrei Prepeliță și Mihăiță Ianovschi. În minutul 90+2 FC Argeș a primit gol din partea lui Dragomir, iar un minut mai târziu a fost egalată de Damașcan.
În primul amical al iernii, piteștenii au învins la Buftea cu 3-1 pe CS Mioveni.

# Sepsi OSK Sfântu Gheorghe – FC Argeș, 2-2(0-1)
Au marcat: Dragomir (min.90+2), Damașcan (min.90+3) / Cristi Dumitru (min.33), Said (min.75 pen.)
# Sepsi OSK Sfântu Gheorghe, I repriză: Niczuly – Dimitrov, Mitrea, Ninaj, Ispas – Eder, Păun, Golofca, Bărbuț – Bojic, Tudorie.
Rezerve: Began, Aganovic, Tincu, Dumitrescu, Vașvari, Askovski, Damașcan, Dragomir, Fofana, Nisztor, Berde.
Antrenor: Cristiano Bergodi.
# FC Argeș: Greab (min.71 Croitoru) – Tofan (min.87 Telcean), Turda, Joao Miguel (min.65 Boldor), Latovlevici (min.65 Mușat) – Meza Colli (min.87 Moisie), Șerban (65 Honciu) – Ișfan (min.71 Tănase), Dumitru (min.71 Dumitrașcu), Fatai (min.65 Said)– Arias (min.46 Palic).
Rezerve: Croitoru – Telcean, Boldor, Mușat, Raynov, Honciu, Moisie, Tănase, Palic, Dumitrașcu, Said.
Antrenor: Andrei Prepeliță.