Profitând de o pauză mai lungă până la următorul meci de campionat, FC Argeş a disputat astăzi un meci amical pe propriul teren,

cu formaţia de Liga a III-a Vediţa Coloneşti.

Piteştenii s-au impus, cum era şi normal la scor, cu 4-1, scorul fiind stabilit încă din prima repriză. Golurile victoriei au fost marcarte de Malele(min.20), Deslandes(min.27), Năstăsie(min.37), Honciu(min.38), după ce oaspeţii deschiseseră scorul în minutul 17.

Pentru FC Argeș au jucat: Croitoru - Popa, Deslandes, Boldor, De Jonghe - Pablo De Lucas, Honciu - Năstăsie, Grecu, Maes - Malele, pe parcurs antrenorii Mihăiţă Ianovschi şi Andrei Prepeliţă introducându-i pe teren şi pe Micle, Leca, Tudose, Mitoi, Mediop, Oprescu, Barbu.
În campionat, FC Argeş a jucat ultima oară, luni la CFR CLuj, suferind o înfrângere cu 5-0, iar următorul meci este programat luni 8 martie, la Piteşti, la 17:30, cu Poli Iaşi, lanterna roşie a clasamentului.