Claudiu Niculescu a debutat astăzi cu stângul pe banca Mioveniului, galben-verzii remizând, 0-0, acasă, cu Gloria Buzău.

CS Mioveni continuă astfel pasa mai slabă de la începutul acestui an, argeșenii acumulând doar două puncte în primele trei etape din 2020. Cu punctul luat astăzi, galben-verzii au acumulat 39 în clasament și se mențin pe locul al doilea.

În jocul de la Mioveni, gazdele au avut mai mult inițiativa, au căutat cu disperare golul, însă cei care au ratat ocaziile mari au fost oaspeții. În minutul 63, aceștia chiar au trimis balonul în bară,  la un șut al lui Balgiu.

În prima repriză, CS Mioveni a ratat câteva situații bune, prin Rădescu, Balint, Hergheligiu, în timp ce în partea a doua, Balint, Coșereanu și Raul Costin au avut cele mai mari ratări..

Următorul meci al Mioveniului, este sâmbăta viitoare, în deplasare la Metaloglobus.

CS Mioveni: Fl. Croitoru - Rob. Ghiţă, Beţa, Hreniuc, Ed. Stoica - R. Costin, M. Şerban - Rădescu (Işfan 80'), Hergheligiu (Măzărache 64'), Coşereanu (cpt.)(Massaro 72') - Val. Balint
Rezerve neutilizate: Val. Sima - Efros, Albăstroiu, Anghelina
Antrenor: Claudiu Niculescu

SCM Gloria Buzău: R. Stoian - Gîţ, M. Ioniţă, Perju (C. Toma 51'), Nedelea - Balgiu, Tucaliuc (Stăiculescu 89'), Iul. Roşu - Huiban, C-tin. Stoica (Bg. Gavrilă 74'), Val. Munteanu (cpt.)
Rezerve neutilizate: R. Şerban - C. Tudose, Andr. Ignat, Catană
Antrenor: Ilie Stan