Secţia de oină a CS Dacia Mioveni a obţinut în acest weekend două titluri în cadrul Campionatului Naţional de Oină pe plajă

pentru junioare I, II şi III. Competiţia a fost organizată la Constanţa, de Federaţia Română de Oină, Ministerul Tineretului şi Sportului şi Comitetul Olimpic Român.
Echipa de junioare II a ocupat la finalul Campionatului locul I la fel ca şi echipa de junioare III, cele două formaţii ale CS Dacia, devenind astfel campioane neţaionale la aceste categorii de vârstă. La competiţie s-au înscris şase echipe: CS Dacia Mioveni, Spicu Horia, CSM Progresul Băileşti, CS Energia Râmnicelu, CS Someşul Caseiu şi CS Politehnica Cuj. Antrenorul echipelor din Mioveni este Dumitru Tea.

"Sunt două titluri importante pentru clubul nostru. Am asigurat toate condiţiile de cazare şi masă pentru echipe, iar rezultate sunt foarte bune şi ele fac din secţia de oină una reprezentativă pentru clubul nostru" spunea preşedintele clubului Dacia Mioveni 2012, Adrian Ştefan.