Prima victorie din campionat, pentru baschetbaliştii piteşteni

BCM U FC Argeş a obţinut în această seară prima victorie din noua ediţie de campionat. Baschetbaliştii piteşteni au câştigat

Week-end cu şah, înot, volei şi handbal pentru sportivii de la CS Dacia Mioveni

Se anunță un weekend încărcat de competiții pentru sportivii din Mioveni, care vor participa la competiții de sah, handbal, volei și natație.

Liga 2: Mioveniul joacă sâmbătă, iar FC Argeş duminică

CS Mioveni va evolua în această etapă de Liga a II-a pe propriul teren, mâine dimineaţă, în timp ce FC Argeş

Liga 3: Urşii din Argeş au pus gând rău Leilor din Bănie. Unirea Bascov - U Craiova se joacă sâmbătă, la Mioveni

Unirea Bascov are un nou test de trecut în acest week-end, echipa antrenată de Adrian Dulcea primind vizita

Remiză cu gol anulat, o accidentare horror şi o respingere de pe linia porţii

CS Mioveni a remizat ieri seară, în deplasare, 0-0, la Petrolul Ploieştil, într-un meci ce a contat

Aseară în tribune, diseară pe teren: CS Mioveni joacă la 19,30 la Petrolul

Galben-verzii evoluează în aeastă seară, în deplasare la Petrolul, într-un meci contând pentru etapa 12-a a ligii secunde. 

- Fotbal -

    - Baschet -

      | REZULTATE |

      Liga 2
      Etapa 13, 20 octombrie 2018
      Echipa Scor Echipa
       CS MIOVENI
      11,00 Luceafărul Oradea
      Ripensia Timişoara 1-1
      U Cluj
      ACS Poli Timişoara 11.00 ASU Poli Timişoara
      UTA 11.00 Energeticianul
      Sportul Snagov 11.00 Metaloglobus
      CS Baloteşti 11.00 Pandurii Tg Jui
      Dacia Unirea Brăila 11.00 Aerostar Bacău
      Academica Clinceni 12.00 Chindia Târgovişte
      Farul dum, 11.00 FC ARGEŞ
      Daco - Getica dum, 14.00 Petrolul
       

      Clasament

       Liga 2 Echipa J V E Î G P
       1 Academica Clinceni 12 9 0 3 30-7 27
       2 Sportul Snagov 12 8 3 1 20-8 27
      3
      Chindia Târgovişte 12 8 2 2 25-14 26
      4
      FC ARGEŞ 12 7 4 1 19-7 25
      5
      U Cluj 13 7 3 3 27-13 24
      6
      Petrolul 12 7 2 3 25-10 23
      7
      Pandurii Tg Jiu
      12 6 3 3 26-17 21
      8
      CS MIOVENI 12 6 2 4 18-9 20
       9 Energeticianul
      12 6 2 4 21-15 20
      10
      UTA
      12 6 1 5 21-16 19
      11
      ASU Poli Timişoara
      12 5 2 4 11-11 17
      12
      Daco - Getica 12 3 6 3 18-20 15
      13
      Metaloglobus 12 4 2 6 11-23 14
      14
      Ripensia Timişoara
      13 3 4 6 17-26 13
      15 Luceafărul Oradea 12 3 3 6 17-28 12
      16 Farul
      12 3 1 8 15-25 10
      17 Aerostar Bacău 12 2 2 8 17-28 8
      18 CS Baloteşti 12 2 2 8 11-26 8
      19 ACS Poli Timişoara
      12 1 2 9 11-28 5
      20 Dacia Unirea Brăila
      12 0 4 8 8-35 4