Un nou campion naţional la judo Under 16, Sebastian Ciobanu de la CSM Piteşti

Sebastian Ciobanu este noul campion naţional la Judo la Under 16, categoria 73 de kg.

Handbalistele de la Dacia Mioveni au adversar din Bucureşti în Cupa României

La sediul FRH a avut loc zilele trecute tragerea la sorti pentru stabilirea jocurilor din Diviziei A la Handbal Feminin, a Cupei

Aur, argint şi bronz pentru karatiştii de la CS Dacia, la Campioantele Naţionale

Aşa cum v-am informat, în perioada 11-13 octombrie 2019, la Târgu Secuiesc s-a desfăşurat Campionatul National

CSM Piteşti a luat 26 de medalii la Campionatele Internaţionale de la Miercurea Ciuc

Săptămâna trecută s-a desfăşurat la Miercurea Ciuc prima ediţie a Cupei Internaţionale de Înot, competiţie

CS Mioveni primeşte vizita lanternei roşii, iar Ionuţ Badea debutează pe bancă la Campionii FC Argeş

Etapa a 12-a a Ligii a II-a este una intermediară şi se desfăşoară astăzi. Cele două echipe argeşene evoluează,

Baschetbaliştii au debutat cu victorie în noul campionat

BCM U FC Argeş Piteşti a început cu dreptul noul campionat, echipa antrenată de Florin Nini, reuşind sâmbătă

- Fotbal -

    - Baschet -

      | REZULTATE |

      Liga 2
      Etapa 12, 16 oct 2019
      Echipa Scor Echipa
      Farul
      15:00
      U Cluj
      CS MIOVENI
      15:00
      Sportul Snagov
      Pandurii Tg Jiu
      15:00
      Ripensia Timişoara
      Daco - Getica
      15:00
      Csikszereda
      Concordia Chiajna
      15:00
      Dunărea Călăraşi
      ASU Poli Timişoara
      15:00
      Metaloglobus
      CSM Reşiţa
      15:00
      Gloria Buzău
      Viitorul Pandurii
      15:00
      Campionii FC ARGEŞ
      Rapid
      16:00
      Petrolul
      Turris Tr  Măgurele
      19:30
      UTA
       

      Clasament

       Liga 2 Echipa J V E Î G P
       1 Turris Tr Măgurele
      11 8 1 2 22-7 25
       2 CS MIOVENI
      11 6 5 0 19-5 23
      3
      UTA
      8 6 1 1 26-5 19
      4
      Gloria Buzău
      10 6 1 3 19-9 19
      5
      Metaloglobus
      11 5 3 3 16-11 18
      6
      Petrolul
      10 5 3 2 11-10 18
      7
      Rapid
      9 5 2 2 13-9 17
      8
      Viitorul Pandurii
      11 5 2 4 16-14 17
      9 Campionii FC Argeş
      10 5 1 4 13-13 16
      10
      Farul
      11 4 3 4 8-8 15
      11
      Concordia Chiajna
      10 3 4 3 9-12 13
      12
      ASU Poli Timişoara
      10 3 3 4 10-6 12
      13
      U Cluj
      10 3 3 4 13-10
      12
      14
      Dunărea Călăraşi
      10 3 3 4 13-15 12
      15 CSM Reşiţa
      10 3 3 4 12-16 12
      16 Ripensia
      11 3 3 5 12-19 12
      17 Csikszereda 10 2 4 4 10-15 10
      18 Pandurii Tg Jiu
      11 1 3 7 7-22 6
      19 Daco - Getica
      11 2 0 9 6-25 6
      20 Sportul Snagov
      11 0 2 9 4-28 1