Începe Liga III: Bascov-ul are meci acasă, Bradu are un debut de coşmar

Liga a III-a va începe în acest week-end cu meciurile primei etape. Cele două echipe argeşene din competiţie, Unirea Bascov şi Atletic Bradu

Un gol din penalty şi unul în prelungiri duc pe FC Argeş pe locul 2

FC Argeş a câştigat, cu 2-0, în această după-amiază, meciul din etapa a 3-a a campionatului ligii secunde, contra celor de la Metaloglobus.

CS Mioveni a câştigat la scor de neprezentare, iar FC Argeş joacă duminică

CS Mioveni a învins ieri seară, cu 3-0, pe CS Baloteşti, partida contând pentru etapa a 3-a a Ligii a II-a. În meciul disputat pe

Unirea Bascov şi Atletic Bradu în serie cu Universitatea Craiova

Federaţia română de Fotbal a stabilit ieri componenţa celor 5 serii ale Ligii a III-a. Reprezentante le judeţului în acest eşalon fotbalistic,

Un nou meci de campionat, pentru CS Mioveni, diseară la 18,00

CS Mioveni dispută în această seară, un nou meci de campionat. De la ora 18,00, pe Stadionul Orăşenesc din Mioveni,

Unirea Bascov eliminată din Cupă, după ce a condus cu 1-0

Unirea Bascov, una dintre reprezentantele judeţului în viitoarea ediţie de Liga a III-a, a fost eliminată ieri seară din Cupa României, în faza a II-a,

- Fotbal -

    - Baschet -

      | REZULTATE |

      Liga 2
      Etapa 3, 17-19 august 2018
      Echipa Scor Echipa
       CS MIOVENI
      3-0 CS Baloteşti
      Petrolul 2-1 Pandurii Tg Jiu
      Daco - Getica 1-3 Sportul Snagov
      Farul 1-4 Academica Clinceni
      Dacia Unirea Brăila 0-0 UTA
      Aerostar Bacău 0-2 Chindia Târgovişte
      Ripensia Timişoara
      2-3 ACS Poli Timişoara
       FC Argeş
      2-0  Metaloglobus
       U Cluj
      3-0   Energeticianul
       ASU Poli Timişoara
      0-0  Luceafărul Oradea
       

      Clasament

       Liga 2 Echipa J V E Î G P
       1 Chindia Târgovişte 3 3 0 0 5-1 9
       2 FC Argeş 3 2 1 0 5-1 7
      3
      Petrolul 3 2 1 0 5-1 7
      4
      Sportul Snagov 3 2 1 0 5-1 7
      5
      Academica Clinceni 3 2 0 1 10-3 6
      6
      U Cluj 3 2 0 1 6-2 6
      7
      Energeticianul 3 2 0 1 6-4 6
      8
      CS Mioveni 3 2 0 1 5-3 6
       9 Ripensia 3 1 1 1 6-6 4
      10
      UTA 3 1 1 1 4-4 4
      11
      Pandurii Tg Jiu 3 1 1 1 3-3 4
      12
      ACS Poli Timişoara 3 1 1 1 6-8 3
      13
      Farul
      3 1 0 2 7-9 3
      14
      Daco - Getica
      3 1 0 2 3-8 3
      15 Dacia Unirea Brăila
      3 0 2 1 3-4 2
      16 Luceafărul Oradea 3 0 2 1 2-6 2
      17 ASU Poli Timişoara 3 0 1 2 1-3 1
      18 Aerostar Bacău 3 0 1 2 1-4 1
      19 Metaloglobus 3 0 1 2 1-5 1
      20 CS Baloteşti
      3 0 0 3 0-8 0